Čarodějnický slet v MŠ

Vyšlo ve Zpravodaji obce Řitka

Čarodějnický den v mateřské škole

Opět po roce přišel čas sletu všech malých  i velkých čarodějů a čarodějnic. Žádnému z nich nechybělo originální oblečení zdobené pavouky, netopýry, hady, myšími ocásky, a kouzelné koště či hůlka.

U vchodu je vítali velcí, již vyučení čarodějové a čarodějnice, kteří po celé dopoledne čarodějnický rej sledovali a pak za něj všem udělili

„Řád Harryho Pottera“.Malí adepti na čarodějnické zkoušky se hned u vchodu podepsali do tajné listiny. Některé maminky či tatínkové se s nimi museli rozloučit už u vchodu, jelikož pro ně byla chodba, plná pavučin a hadů, těžce zdolatelnou překážkou.

Pak už nic nebránilo tomu, aby začal velký taneční rej, při kterém děti předvedly své hábity a doplňky. Zkusily si svou rychlost v závodech na košťatech, svou obratnost v přenášení dračích vajec a svou sílu v přetahování o silnější čarodějnický tým. V čarodějnickém baru se mohly napít kouzelných lektvarů a ochutnat se zavázanýma očima z  kotlíků vyčarované pochutiny ( např.: myší bobky – cereální kuličky, pavoučí nožky – slané tyčinky, žabí stehýnka – kousky ovoce, netopýří ouška – kousky čokolády apod. ).

Čarodějnická hostina, kterou nám připravily naše čarokuchařky, byla také výtečná.

Dobře posilněni jsme se vydali na cestu do okolí naší mateřské školy. Zavítali jsme na obecní úřad, do místní samoobsluhy a stavebnin, kde jsme  předávali pavouka pro štěstí a jarní říkankou vítali jaro. Za to jsme si odnášeli malou a milou odměnu. I letos nám udělalo velkou radost, že mezi nás opět přiletěla  JEŽIBABA Z PERNÍKOVÉ CHALOUPKY, která nás doprovázela po celou dobu průvodu a dbala i o naši bezpečnost..

Náš slet malých čarodějů a čarodějnic jsme dokončili na školní zahradě ohněm a opékáním vuřtů, i když to jsme raději svěřili do rukou starších – zkušených. Přesto jsme si na nich výborně pochutnali a myslíme si, že stejně dobře chutnali i našim hostům z obecního úřadu, kteří se na nás přišli na zahradu podívat a také si to s námi „užít“.

Za složení čarodějnických zkoušek si děti domů odnášely čarodějnický list a maminky si je odváděly ze zahrady možná trochu ušmudlané, ale zato vydováděné a spokojené.

Dík patří všem, kteří nám pomáhali s přípravou tohoto kouzelného dne.

Za kolektiv MŠ   Lenka Rathausová