Nevšední zážitky v naší mateřské škole

Vyšlo ve Zpravodaji obce Řitka

Po prázdninách naše mateřská škola opět ožila dětským smíchem a jen co začal nový školní rok, už se u nás dělo mnoho zajímavého.

Již dvakrát nás navštívilo divadélko s pohádkou ( Vyprávění staré vrby, Princezna a drak ), na které už tradičně zveme i děti nenavštěvující MŠ. Děti smíchem a potleskem hercům ukázaly, že se jim pohádky opravdu líbily.

Milým překvapením pro nás bylo také pozvání od tatínka Davídka Simeonova na prohlídku vrtulníku. Děti se na tento den velice těšily a nemohly se dočkat chvíle, až po svačině vyrazí na procházku k hangáru. Po přivítání nám pan Simeonov řekl několik zajímavých informací o vrtulníku, jak se čemu říká a co všechno vrtulník umí. Pak si děti mohly jednotlivě vyzkoušet, jak se v kabině sedí a jak se cítí pilot, když má na uších sluchátka s mikrofonem. Zejména kluky zajímalo k čemu slouží leckterá páčka či tlačítko. Na závěr jsme se všichni s vrtulníkem jménem Robinson vyfotili, abychom měli na tento pro nás velký zážitek hezkou památku. Ještě jsme dostali sladkou odměnu na cestu, rozloučili se a vydali se zpět do školky na oběd.

Dalším zajímavým zážitkem bylo setkání s dravými ptáky a sovami na zahradě naší školky. Sokolník, který nám je přivezl ukázat, dětem velice hezky vyprávěl o jejich životě, lovu a úloze ve volné přírodě. Děti tak mohly vidět na vlastní oči PUŠTÍKA OBECNÉHO, SOVU PÁLENOU, KÁNĚ LESNÍ, JESTŘÁBA, SOKOLA, ORLA STEPNÍHO i VÝRA VELKÉHO. Dravci a sovy se jim předvedli i v letu v plné kráse. Děti si mohly vyzkoušet i jejich přílet na rukavici. Kontakt s nimi byl bezprostřední, ale bezpečný. Některé sovy a menší dravce si mohly děti i pohladit.

Věříme, že tato ukázka děti obohatila v ekologickém cítění, neboť takovýto kontakt s přírodou je stále vzácnější a pro děti to byl opět jeden pěkný den s velice nevšedními zážitky, o kterých jistě cestou ze školky rodičům vyprávěly.

Kolektiv MŠ