Významné aktivity

Výletníci z „ Človíčkova“ a  „Broučkova“ v Dinoparku.

A už je tady ten velký a očekávaný den s velkým D. Venku svítí sluníčko, slibuje krásné květnové počasí  a celá naše školka - Broučkové z 1. třídy a Človíčkové z 2. třídy, se vydávají na školní výlet do Plzně.

Při vstupu do Dinoparku se dětem zatajil dech překvapením. Najednou jsme byli všichni obklopeni ohromnými dinosoury a měli jsme pocit, že jsme se dostali, jako mávnutím kouzelného proutku, do pravěku. Po počátečním ostychu a  možná i strachu, se děti rozeběhly mezi tyto pravěké obry, se zájmem si je prohlížely, hladily je a poslouchaly, jaké vydávají strašidelné zvuky. Jejich nadšení nebralo konce a co teprve, když jsme po prohlídce Dinoparku navštívili ZOO a mohli jsme pozorovat exotická zvířata.

Výlet se opravdu vydařil a dokonce jsme si přivezli do školky zapomenutou paví  „trofej“.

Děti byly po návratu do školky plné zážitků a dojmů. Nejen, že celý následující týden, zvířátka a dinosoury kreslily, ale postavily si ve třídě ZOO i s Dinoparkem, do kterého nosily své vlastní dinosoury. Vytvořily si výstavku knih s tématikou pravěku, zahrály si na dinosouří závody a stálým tématem jejich rozhovorů - byl školní výlet.

Musím říci, že máme vždy velikou radost, když se nám připravovaná akce vydaří a když je ta „ naše drobotina“ spokojená a rozzářená. Vždy si řekneme: „Bylo to náročné, ale stálo to za to!“

Však také můžete i Vy posoudit, co se celý školní rok v naší mateřské škole událo a ještě bude v měsíci červnu dít. A to se stačíme ještě plno nového naučit, zpívat, kreslit, tancovat, cvičit, hrát si  a užít si s kamarády spoustu legrace.

Nejvýznamnější aktivity  ve školním roce 2007/ 2008

září                 -           informativní schůzka s rodiči

seznamování s obcí a s okolím MŠ – vycházky

Divadlo bez opony – Rozpustilé pohádky